Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

Ürün Kategorileri

Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?
Geri Dön

Hemoroid tedavisinde sorun yaratan basur üç yolla yok edilmeye çalışılır; 

  •    Damarsal beslenmesini ortadan kaldırılır
  •    Sarkan pakeyi yukarı asılır, tespit edilir
  •    Ameliyatla çıkartılır

Hastalığın evresi (1-4 arası), cinsine (iç-dış-kombine tip) ve belirtilerinin şiddetine göre çoğu zaman ameliyatsız tedavi mümkündür. Her tedavinin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Uygun hastalarda  İNFRARED IŞINI  ve LASTİK BANT uygulaması kolay, hızlı, ucuz ve ağrısız metodlardır. Bunlarda seans uygulamaları şeklinde yapılan metodlardır. Her seansta hastalığın yapısına göre 1 veya 2 pakeye uygulamak mümkündür. Bir diğer avantajı ise nüks durumunda tekrar uygulanabilir olmalarıdır.

LASTİK BANT UYGULAMASI  kliniğimizde endoskopik uygulanır, AYNI SEANSTA hem endoskopik tanı ve eğer başka bir hastalık yok ise hem de bantla tedavi yapılabilmektedir.

LAZER IŞINI kullanılarak yapılan ameliyatlarda cerrahi metoda göre DAHA AZ  AĞRI vardır ve çok kısa sürede işe dönüş mümkündür.

AMELİYAT BAZI DURUMLARDA TEK TEDAVİ ALTERNATİFİDİR; bunlar özellikle sarkmanın ileri derecede olduğu ve dış hemoroidlerle beraber görülen durumlardır. Tüm diğer metodlar arasında nüks etme ihtimali en düşük olanı ameliyattır ancak ağrılı olması sebebiyle öncelikle mümkünse
diğer metodlar denenmelidir.