Gülüş Estetiği

Ürün Kategorileri

Gülüş Estetiği

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, bir gülüşün güzelliğini bozan diş ve ağız yapısında yer alan her türlü kusuru düzeltmek için yaptığımız tüm tedavileri içerir. Gülüş tasarımı estetik diş hekimlerinin sık sık gerçekleştirmiş olduğu uygulamalar arasında yer alır. Ağız ve diş sağlığı denildiği zaman akla çoğunlukla diş ağrıları, ağız kokusu ve diş kaybı gibi konulara açıklık getirmek gelir. Günümüz koşullarında bu sorunların her geçen gün artış gösterdiği ve bunun için uygun tedavi yöntemlerinden yararlandığı bilinir. Çürük diş sorunu ise, pek çok kişinin başına gelen rahatsızlıklar arasında yer alır.

Ünlü isimlerin yaptırdığı ve gündemde olan Hollywood orthodontic uygulamasının kişiye zarar verme durumu yoktur. Burada kişinin özgüvenini ve sağlığını arttırabilmek için uygulanan tedavidir. Bazı kişiler bu uygulama ile daha çok estetik anlayışını iyi dereceye getirir. Çok fazla yöntemin olmasıyla beraber güzel gülüşler elde etmenin yöntemleri bulunmaktadır. Yüz anatomisine uygun olan gülüş tasarımı birden fazla işlemin bir araya gelmesini sağlayan uygulamadır.

Gülüş Tasarımı Süreci

Diş hekiminiz ilk olarak sizi muayeneden geçirerek gülüş tasarımı ile beraber uygulanacak olan işlemleri belirler. Gülüş tasarımı yapılacak işlemlere bağlı olarak uzun bir sürece yayılacağı gibi daha kısa süre içerisinde de tamamlanabilir. İlk aşama hastanın diş sağlığı ve ağız yapısı hakkında bilgilendirilmesi aşamasıdır. Diş eti problemleri ya da kapanış problemlerinin ileride sebep olacağı problemler göz önünde bulundurularak doğru bir planlama ile hem iyileşmek için hem de istenilen görüntüye ulaşabilmek için kişiye özel uygun bir tedavi planı hazırlanır. Hastanın sorunu yalnızca diş ve diş etleri ise sonuçların alınması için birkaç hafta yeterlidir. Ortodonti alanında bir tedavi ya da operasyona ihtiyaç duyulması durumunda, işlemlerin tamamlanması 4-5 ay kadar sürebilir.