Ürün Kategorileri

Botox

BOTOKSBotoks nasıl etki eder?

Botoks sinir ve kas arasındaki iletiyi bozar, yani sinirin verdiği emrin kasa iletilmesini engeller. Böylece kas geçici olarak kasılmayı bırakır ve kasılma yüzünden meydana gelen mimik çizgileri hafifler. Denizli Botoks un kozmetik endüstrisinde kullanılma nedeni de mimik çizgileri ve kırışıklıkları üstünde yaptığı bu olumlu etkidir.

Botoks hangi sorunlarda etkili olur?

Alın bölgesindeki yatay çizgilerin, iki kaş arasındaki dikey çizgilerin, göz kenarındaki çizgilerin (kaz ayağı), burun üzeri çizgilerinin (bunny line), dudak üzeri dikey çizgilerinin (smoker line) giderilmesinde
Ağız köşesi kaldırılmasında
Gülme ile diş etlerinin görünürlüğünün (gummy smile) azaltılmasında
Boyundaki çizgilerin azaltılmasında
Kaş kaldırılmasında
Yüz felcindeki asimetrilerin giderilmesinde kullanılabilir
İşlem sonucunda doğal bir görüntü elde etmek ana amaçtır. Asla donuk bir yüz ifadesi olmaz. Kızgın, üzgün, yorgun görüntünün yerini dinlenmiş ve mutlu bir görünüm alır.

Botoks yapılan bölgede şişlik olur mu?

Botoks, bir dolgu maddesi değildir. Bu nedenle botoks yapılan bölgede şişlik ya da dolgunluk olmaz. Enjeksiyon yapılan bölgedeki kasların gevşemesi ile çizgiler, kırışıklıklar hafifler, yüz daha dingin, dinlenmiş bir görünür.

Botoks işlemi nasıl uygulanır?

Botoks, bir enjeksiyon işlemidir. İşlemden 20 dakika önce uygulama yapılacak bölge lokal anestezi kremiyle uyuşturulur. Uygulamanın yapılacağı bölgeler temizlendikten sonra, formül ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjekte edilir. Tüm işlem yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Botoks işlemi sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulama sonrası 1-2 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Kişi günlük yaşamına hemen dönebilir

Botoks uygulama sonrası etkisini ne zaman gösterir?

Botoks enjeksiyonu etkisini uygulama yapıldıktan 3-4 gün sonra göstermeye başlar, 10-15 günde istediğimiz şeklini alır.

Botoks etkisi ne kadar sürer?

En çok merak edilen sorulardan biri budur.  Kişiden kişiye ve uygulama yapılan bölgeye enjekte edilen dozun miktarına göre farklılıklar gösterse de, botoks enjeksiyonlarının etkisi ortalama 4-6 ay kadar devam eder. Botoksun etkisi geçince, işlem gören bölge eski halini alır. Aynı bölgeye düzenli olarak botoks yapıldığında enjeksiyonun etkilerinin daha uzun süre devam ettiği gözlenmiştir.

Botoks kimlere uygulanır, yaş sınırı var mıdır?

Aşırı mimik yapma alışkanlığı olan ve çizgilerden şikâyetçi olan herkes yaşı kaç olursa olsun botoks enjeksiyonlarından faydalanabilir. Mümkün olduğunca çizgiler derinleşmeden başlanması tavsiye edilir ve sonuç daha başarılı olur. Çizgiler ya da kırışıklıklar iyice yerleştikten ve derinleştikten sonra başlandığında, tedavinin dolgu enjeksiyonları ile desteklenmesi gerekir. Daha fazla bilgi için kliniğimiz ile iletişime geçiniz.

Botoksun yan etkisi var mıdır?

Botoks enjeksiyonları çok uzun yıllardan beri hem tedavi hem de kozmetik amaçlı uygulanmaktadır. Seneler içinde milyonlarca hastaya yapılan uygulama, tedavinin son derece güvenli olduğunun en iyi kanıtıdır. Botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. Bazı hastalıkların tedavisinde daha yüksek dozlarda kullanılmaktadır. Böylesi durumlarda bile bir yan etkiye rastlanmamıştır. Daha fazla bilgi için kliniğimiz ile iletişime geçiniz.

Botoks uygulamasında herhangi bir risk var mıdır?

Nadiren gözkapağı düşmesi görülebilir fakat bu geçici bir durumdur. Enjeksiyon sırasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama ve sonrasında morarma görülebilir. Bu morluklar birkaç gün içinde geçer. Daha fazla bilgi için kliniğimiz ile iletişime geçiniz.