Cilt Bakımı (aquapeel)

Ürün Kategorileri

Cilt Bakımı (aquapeel)

CİLT BAKIMI (AQUAPEEL)Klasik cilt bakımı nedir?
Klasik cilt bakımı, buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1-1,5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur.

Aquapeel nedir?
Özellikle son yıllarda teknolojik gelişmelerle desteklenen cilt bakımı uygulamaları, işlemin etkisinin 2 – 3 kat artmasını sağlar.
Aquapeel, cilde herhangi bir sıkma işlemi uygulanmadan, tahribat yapmadan, su basıncı ve vakum ucu kullanılarak medikal cilt bakımı sağlayan bir sistemdir. Cildin derinlemesine temizlenmesini ve dezenfeksiyonunu sağlar. Basınç ve vakum teknolojisi tek başlıkta toplayan cihaz ölü dokuları kaldırır, cildi alt katmanlarına kadar dezenfekte eder. Sonrasında uygulanan cilt bakım ürünlerinden ve tedavilerden maksimum fayda elde edilmesini sağlar.

1. Adım – Temizleme ve  Peeling: İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon  cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılması sağlanır.

2. Adım – Ekstraksiyon: İçeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilik asit) solüsyon cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlanır. Birçok iltihabı cilt rahatsızlığına sebep olan çoğu bakteri ve parazitlerden cildin temizlenmesi sağlanır.

3. Adım – Hidrasyon & Beslenme: Bu aşamada ise nemlendirici solüsyon cilde uygulanır, nemlenme ve sıkılaşma sağlanır.