Gençlik Aşısı

Ürün Kategorileri

Gençlik Aşısı

GENÇLİK AŞISI 
Gençlik aşısı nedir?
Gençlik aşısı (gençlik serumu) son yıllarda en sık kullandığımız cilt yenileyici işlemlerden biridir. Temel içeriği Hyanülorik Asit isimli maddedir. Hyalüronik asit cildimizde doğal olarak bulunur. Cildin nemini ve parlaklığını sağlayan, ayrıca kollajen sentezinde görev alarak yaşlanma etkilerinin gecikmesinde rol oynayan temel bir yapı taşıdır. Gençlik aşıları saf hyalüronik asit içerebildikleri gibi, birtakım mineral, peptid, vitamin ve antioksidanlarla da zenginleştirilebilmektedir.

Gençlik aşısı çeşitleri nelerdir?
Piyasada çok sayıda gençlik aşısı bulunmaktadır. Bunların arasındaki farkı içerdikleri hyalüronik asit oranı ve miktarı, vitamin, mineral, peptid gibi diğer içeriklerin kombinasyonu, ürünün kalitesi ve güvenilirliği, gerekli onaylara sahip olup olmaması belirlemektedir.

Gençlik aşısı ne işe yarar?
İnce kırışıklıkları ve sarkmaları azaltır
Ciltte sıkılaşma sağlar
Matlaşma ve ton farklarını düzenler
Kuruluğu giderir, cildin daha gergin ve parlak olmasını sağlar
Cilde hasar veren serbest radikalleri azaltır
Cilt lekelerini azaltır
Akne (sivilce) izlerinin ve diğer yara izlerinin tedavisinde faydalıdır.

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?
Gençlik aşısının uygulanacağı bölgeye lokal anestezikli bir krem uygulanır. Yaklaşık 20-30 dakika bekletildikten sonra antiseptik bir solüsyonla temizlenir ve gençlik aşısı  yaklaşık 1-1,5 cm aralıklarla, küçük iğneler kullanılarak enjekte edilir. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürer.

Gençlik aşısı kaç seans uygulanır?
Gençlik aşısı tedavilerini genellikle 2 haftalık aralıklarla, toplam 3-4 seanslık uygulama programları şeklinde önermekteyiz.

Gençlik aşısı etkisi ne zaman başlar?
Gençlik aşısının etkisi genellikle uygulamadan 2-4 hafta sonra başlar.

Gençlik aşısı nerelere uygulanır?
Gençlik aşısı cilt kalitesinin arttırılması, cildin yenilenmesi ve yaşlanma etkilerinin azaltılması ve geciktirilmesi amacıyla, en sık yüz olmak üzere, göz etrafı, boyun, dekolte, el sırtına uygulanabilir.

Gençlik aşısı hangi yaşlarda uygulanır?
Cildi neme ihtiyaç duyan kırışıklıklar başlamadan önlem almak isteyen kadın erkek her yaş grubundaki kişilere uygulanabilir.

Gençlik aşısının yan etkileri nelerdir?
Uygulama sonrası birkaç saatte gerileyen küçük kızarıklık ve kabarmalar ve birkaç gün sürebilen geçici morluklar oluşabilir.

Gençlik aşısı sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Cilt temiz tutulmalı, güneşten koruyucu bir krem kullanılmalı ve bol su içilmelidir.

Gençlik aşısı kimlere uygulanmaz?
Gençlik aşısı hamile ve emziren kadınlara, aktif ciddi hastalığı olanlara uygulanmamalıdır.