Q-Switched Lazer

Ürün Kategorileri

Q-Switched Lazer

Q-SWITCHED LAZER


Q-Switch lazer kullanım alanları nelerdir?

Q-Switched lazer dermatolojide pek çok alanda kullanılır

Leke tedavisi (yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, doğum lekeleri, ota nevüs ve ito nevüs, moğol lekeleri, çiller, cafe-au-lait adı verilen açık kahve renkli lekeler vb.)
Dövme silme
Cilt gençleştirme (yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için kollajen üretimini arttırır)
Karbon peeling ile sebum üretiminin azalması, akne ve gözenek genişliği tedavisi
Tüy sarartma
Tırnak mantarı tedavisi
Lazerle Tüy Sarartma

Denizli lazerle tüy sarartma, klasik epilasyon lazerinin etkide bulunamayacağı kadar ince ve açık renkli kıllar için alternatif bir uygulamadır. Tüm vücut bölgelerine ve her cilt tipine güvenle yapılabilir. Her mevsim uygulama yapılabilir. Yazın özellikle kollar ve yüzdeki lazer epilasyona uygun olmayan ince ve açık renk kılların rahatsız edici görüntüsünden kurtulmak için çok tercih edilen bir uygulamadır.

İşlem sonrası tüyler anında beyazlar ve en geç bir-iki hafta içinde dökülürler. Tüylerin tekrar uzaması kişinin kıl yapısına bağlı olarak 1-3 ay arasında değişir. Kıllar tekrar çıkınca kalınlaşıp koyulaşmaz. Tekrarlanan uygulamalarda ise kıllarda kalıcı azalma gözlenebilir.

Uygulama ağrısız ve acısızdır sadece küçük bir batma hissi oluşabilir. Ciltte herhangi bir leke ve yanık riski yoktur hatta Q-switched lazerin deri yenileyici etkisinden dolayı ton farklılıkları düzelir ve ciltte canlanma ve parlama olur.

Karbon Peeling

Denizli karbon peeling, Q-switched Nd-YAG lazer kullanılarak yapılan bir cilt yenileme uygulamasıdır. Kişileri günlük yaşamlarından koparmadan cilt gençleştirme işlemi yapılabilmesi en büyük avantajıdır. Karbon peeling ile aynı seansta birçok cilt sorununa çözüm yaratılabilmektedir. Bunlar:

Aktif akne ve akne izleri
Ton eşitsizliği ve lekeler
Aşırı yağlanma
Gözenek genişlemeleri
Ciltte elastikiyet kaybı ve ince kırışıklıklar
Uygulama öncesi yüz bölgesi temizlenir, sonrasında karbon solüsyonu cilde uygulanır.  Solüsyon 10 dk. bekletildikten sonra lazer uygulaması başlar. Lazerle karbon patlatılarak temizlenir.

Karbon peeling uygulamaları genellikle hastaların ihtiyacına göre 7-14 gün arayla 5-10 seans uygulanabilir. Uygulama sayısı kişinin ve tedavi edilecek probleme göre değişir.

Her cilt tipi ve her mevsim uygulama güvenlidir

İlk seans sonrasında bile gözle görülür bir aydınlanma ve parlaklık görülebilmektedir. Tekrar eden uygulamalarda etkisi giderek artmaktadır.

Lazerle Dövme Silme

Çok istenerek yapılan dövmeler bile bazen çeşitli nedenlerle silinmek istenebilir. Bu amaçla Q-switched lazerler güvenle kullanılmaktadır. Denizli dövme silme işlemi lazer ışınlarının dövmenin rengini veren pigmentler tarafından absorbe edilip parçalanarak vücut tarafından ortadan kaldırılması ile olur.

Siyah ve koyu renkli dövmeler daha kolay silinirken Mor, yeşil ve sarı renkli dövmeler en zor tedavi edilenlerdir. Kol ve bacakların uç kısımlarındaki dövmeler genel olarak tedaviye daha dirençlidir. Dövmenin profesyonel biri tarafından yapılmış olması silme işleminin başarısını artırır. Çünkü, profesyonel işlemlerde boya maddesi cildin daha derinlerine ve aşağı yukarı aynı seviyelere yerleşmektedir. Bazı durumlarda ise boya çok yoğun olabilmekte ve silme işlemini zorlaştırmaktadır.

Uygulama öncesi lokal anestezi yapılabilir. Uygulamanın yapıldığı bölgede şişme ve kızarıklık ve yanma hissi olabilir. Seans aralıkları 6-8 hafta aralıklarla olmalıdır. Seans sayısı genellikle 4-10 seans arasındadır.

Lazerle Leke Tedavisi

Lekeler çok sık görülen ve görsel olarak da rahatsız edici olabilen durumlardır. Herhangi bir lekede en önemli konu muayene sonrası lekenin karakterinin belirlenmesidir. Denizli lazerle leke tedavisi mutlaka buna göre planlanmalıdır. En sık görülen ve lazerle tedavi edilebilen başlıca lekeler melazma, lentigo ve çillenmelerdir.

Melazma: En sık kadınlarda görülmekle birlikte erkeklerde de görülebilen koyu kahverengi lekelerle karakterize bir tablodur. Nedeni tam olarak bilinmeyen bu hastalıkta genetik yatkınlık ve ulltraviole ışınlarına maruziyet, hormonal tedaviler ve bazı ilaçların kullanımı rol oynayabilmektedir. Epiderma ve dermal (daha derinde) olabilir ve altın standart tedavi q-switched lazerdir. 1-2 hafta arayla 6-8 seans gerekmekte bazı durumlarda diğer tedavi seçenekleriyle kombinlenir. İşlem sonrası hafif bir kızarıklık olup 1-2 saate geçer. Acısız bir işlemdir.
Efelid (çiller): Yüzde en çok  alın, yanak, burun üzerinde ve vücutta güneş gören bölgelerde görülen küçük net sınırlı açık kahverengi lekelerdir. Daha çok sarışın, kızıl ve açık tenli kişilerde görülmektedir. Erken çocukluk döneminden itibaren ortaya çıkarlar. Yaşla birlikte azalabilirler. Lentigo denilen daha büyük çillerden farkı yoğun güneş temasından sonra koyulaşır ve güneşlenilmediği zaman solarlar. Tedavi istenirse q-switched lazer ile mümkündür. İşlem sonrası kızarıklık ve hafif bir soyulma gözlenir
Lentigo: Kahverengi-siyah, genellikle 1 cm’den küçük keskin sınırlı lekelerdir. Bir veya birkaç tane olabilir. Yüzde veya vücudun daha çok güneş gören bölgelerinde gözlenir. Tedavisi q-switched lazerle genelde tek veya bazen birkaç seansta gerçekleşmektedir. İşlem sonrası kızarıklık ve hafif bir soyulma gözlenir.